EKO to więcej niż hasło

Dzisiejsza rzeczywistość, wymaga mądrych działań związanych z gospodarowaniem bogactwem naturalnym Ziemi. Człowiek niszczy planetę w zastraszającym tempie. Międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF ostrzega, że jeśli nie ograniczymy konsumpcji oraz nie zmienimy naszych codziennych nawyków, Ziemia już niedługo zostanie zupełnie wyeksploatowana.

W 2017r. już 2 sierpnia przypada Dzień Długu Ekologicznego, w którym zużyjemy zasoby Ziemi, na których odtworzenie nasza planeta potrzebuje całego roku. „Zjadamy” naszą planetę w zastraszająco szybkim tempie.

Ratowanie naszej planety jest w tym momencie kluczowe dla działań, na których powinien skupić się człowiek. Segregacja odpadów, ograniczenie emisji dwutlenku węgla, spalin i wiele innych działań to wciąż „kropla w morzu” wobec obecnych wyzwań związanych z ratowaniem Ziemi. Jednak, gdyby każda firma działająca na świecie, zaczęła stosować ekologiczne rozwiązania i skupiła się na działaniach dążących ku zmianom konsumpcyjnego trybu życia, idea naprawy wyrządzonych zniszczeń, byłaby znacznie bliższa niż aktualnie.

Chcemy wyjść naprzeciw temu problemowi i przyłączyć się do działań na rzecz miejsca w którym żyjemy. Dlatego zebraliśmy spore doświadczenie w temacie gospodarki wodno-ściekowej. Woda jest niezbędna do życia, a mimo to, człowiek nieustannie ją zanieczyszcza. Zakasaliśmy więc rękawy i przystąpiliśmy do działania.

Oszczędzamy energię

Najważniejszymi urządzeniami w gospodarce wodno-ściekowej są pompy. Dzięki nim możemy przetwarzać i oczyszczać wodę pitną, odprowadzać i oczyszczać ścieki – przy czym stosujemy rozwiązania zużywające jak najmniejszą ilość surowca, jakim jest energia. W naszych konstrukcjach stosujemy ekonomiczne pod tym względem rozwiązania, głównie pompy wiodących na rynku producentów ( zapoznaj się z naszą ofertą: https://przepompownie.sklep.pl/); zatapialne pompy do wody zanieczyszczonej, zatapialne pompy ściekowe, przepompownie ścieków, urządzenia do zaopatrzenia w wodę. Pompy i urządzenia, które wykorzystujemy do naszych konstrukcji, zapewniają obsługę obejmującą m. in. optymalizowanie urządzeń w zmiennych warunkach przez cały okres ich eksploatacji. W przypadku dużych odległości lub też niewystarczających spadków terenu zanieczyszczona woda musi być odprowadzana i transportowana do oczyszczalni. Do takich celów wykorzystujemy pompy o wysokiej wydajności i energooszczędności, co znacząco przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dzięki temu, można zaoszczędzić nawet 30-50 % energii.

Wspomagamy oczyszczalnie ścieków

Gospodarka ściekami polega na odprowadzaniu i oczyszczaniu ścieków i osadów z instalacji komunalnych i przemysłowych. Do zadań oczyszczalni należy również przeróbka i unieszkodliwianie osadów ściekowych. Projektowane dla naszych klientów konstrukcje mają na celu ochronę środowiska wodnego przed niekorzystnymi skutkami powodowanymi zrzutami niedostatecznie oczyszczonych ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, zawierających ładunki zanieczyszczeń ulegających biodegradacji. Wykonujemy urządzenia i elementy technologiczne, których zadaniem jest transportowanie ścieków do oczyszczalni.

Ze względu na rodzaj oczyszczanych ścieków oczyszczalnie dzielą się na:

  • oczyszczalnie ścieków komunalnych, które są przystosowane do oczyszczania mieszaniny ścieków bytowych ze ściekami przemysłowymi lub wodami opadowymi i roztopowymi,
  • oczyszczalnie ścieków przemysłowych, które są przystosowane do oczyszczania ścieków powstających w wyniku prowadzonych procesów przemysłowych,
  • oczyszczalnie o przeznaczeniu specjalnym, których nie można ich zaliczyć ani do grupy typowych oczyszczalni komunalnych ani oczyszczalni przemysłowych. Przykładami mogą być zespoły urządzeń służących do oczyszczania ścieków pochodzących ze szpitali.

NieZŁE szambo, czyli może być lepiej

Idea przydomowych oczyszczalni jest zgodna z zasadą, że woda pobrana w danym miejscu powinna do niego wrócić. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się z wykorzystaniem naturalnych procesów biologicznego rozkładu. Szambo gromadzi ścieki w bezodpływowym zbiorniku, z którego muszą być usuwane co 10 do 14 dniu by nie wydzielał się niebezpieczny metan, powstający podczas ich fermentacji. Dlatego takie rozwiązanie jest uciążliwe, kosztowne i ryzykowne. Wybudowanie indywidualnej przydomowej oczyszczalni ścieków jest droższe niż szambo, ale inwestycja zwraca się po kilku latach eksploatacji, ponieważ na tym etapie koszty są znacznie niższe, dlatego preferujemy i wspomagamy budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, wygodnych pod wieloma względami. Oczyszczalnia neutralizuje ścieki do postaci, w której są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego i można odprowadzić je do gleby, jeziora lub rzeki. Oczyszczoną wodę można także wykorzystać do podlewania ogrodu, skierować do studni chłonnej, oczka wodnego lub stawu albo rozsączyć w gruncie. Zapewniamy konstrukcję doskonałych systemów odprowadzających ścieki do oczyszczalni przydomowej, przy wykorzystaniu kompletnych i ekonomicznych urządzeń. Proponowana technologia nie tylko pomaga zaoszczędzić na kosztach systematycznego wywozu zanieczyszczeń, ale także wspomaga naturalny obieg wody w przyrodzie. Oferowanie bardzo dobrych usług jest możliwe dzięki ciągłemu wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w tym zakresie.

Priorytetem jest dobro naszej planety.

Dbamy o ograniczenie zużycia zasobów energetycznych, a także wspomagamy naturalny obieg wody w przyrodzie.

Mamy nadzieję, ze nasz wkład w dobro Ziemi będzie choć małą „kropelką w morzu” zmian, które nalerzy wdrożyć i motywacją dla innych.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s